Historia Toughest Firefighter Challenge Szczecin

Historia zawodów Firefighter Combat Challenge sięga 1975 roku, kiedy Sports Medicine Center na Uniwersytecie Maryland otrzymał zlecenie, aby wykonać badania, które miałyby określić fizyczne wymagania stawiane strażakom. Duża ich część oparta była na pięciu kolejno wykonywanych zadaniach, odwzorowujących pracę strażaka podczas akcji ratowniczo - gaśniczych. Miały one pozostać wyłącznie testem sprawności fizycznej, ale w 1991 roku przeobraziły się w rywalizację dziś znaną pod nazwą Firefighter Combat Challenge.

Szczecińskie zawody odbywają się od 2011 roku na Wałach Chrobrego. W 2015 roku Szczecin był również organizatorem Mistrzostw Europy, największych jak i najbardziej prestiżowych zawodów rozgrywanych w naszej części świata. Co roku do naszego miasta przyjeżdża coraz więcej zawodników łącznie z zawodnikami ze Stanów Zjednoczonych.

Jeżeli chcesz poczuć wspaniałą, sportową atmosferę oraz zobaczyć z jakimi trudnościami muszą zmierzyć się strażacy podczas swojej pracy serdecznie zapraszamy.

Atrakcje Toughest Firefighter Challenge Szczecin

Firefighter Combat Challenge dla dzieci
Pokaz rzeźbienia w drewnie pilarkami spalinowymi
Wspinaczka na ściankę mobilną
Prezentacja wybranych samochodów pożarniczych  KM PSP Szczecin.
Instruktaż udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej